Selamlı Köyü web sitesi
Seçim mi, Geçim mi? PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Pazar, 10 Mayıs 2015 15:48
 

Koyunu yakalayan kasap iştahla "bundan şu kadar et hesabı yaparken" tuzağa düşmüş koyun da "bundan nasıl kurtulurum" diyerek can hesabı yapmaktadır. İşte bundan dolayıdır ki atalarımız, "Koyun can derdinde, kasap et derdinde" denilen o güzelim sözü tâ o zaman söylemişler ki şimdilerde yaşayan bizler için.                                                                                      

Evet şu an aynı bu anlamı taşıyan bir ortam içindeyiz. Vekil adayları seçim derdinde olurken, vatandaş da geçim derdindedir. Burada tuzu kuru, unu kuru olanlar bu söylenenlerin dışındadırlar. Bu kesimler için tuzları ve unları her gün ve her yıl kuru olmaktadır... Geçen pazarda ilerlemiş yaşına rağmen, yanında ilkokul çocuğu torunu olan bir ninemize gadımana(madımak) almak için yanaştığımda kısa bir söyleşide bulunmuştum. Yakından büyük bir bir curcunayla geçen seçim konvoyu için;  
                                                                                             
-Aman şu düğüncüler de pazarda da buldu milleti, git evinde yap yapacağını demesiyle,
Son Güncelleme: Pazartesi, 11 Mayıs 2015 18:20
 
Lider Olmak, Büyük Olmak PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Salı, 14 Nisan 2015 08:33
  
 
Hz. Adem'in yaratılışından kıyametin bitişine dek sürecek olan bir hayat verilmiştir tüm canlılara. Her canlı kümesinin büyükleri küçükleri olduğu gibi, değişemez temel kural olan bir de liderleri olmuştur. Büyükler, her daim büyüklüğünün gereği olan, doğruları yeğleyerek toplumu mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesine yardımcı olmuşlardır.  
 
Liderler ise; bulunduğu familya veya toplumları hak, doğruluk, adalet ve her türlü haksızlıkların yaşanmasına fırsat vermeden düzenli bir şekilde hep ileriye sürükleyen sezgisi güçlü insanlar olarak tarih sahnesinde yerini almış olanlardır.
Hangi kavmin, hangi toplumun büyükleri ve liderleri üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirmişlerse; orada birlik, dirlik, düzen ve huzur olmuş. Gayrısı ise, felakete duçar olmuştur ne yazık ki.   Yakın çevremize ve diğer canlılara bakınca da bunu çok net olarak görürüz. Farkında olmayanlar ise; iyi bakarlarsa iyi de göreceklerdir...  
Son Güncelleme: Çarşamba, 22 Nisan 2015 15:34
 
Yine Birlikteyiz PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Çarşamba, 01 Ocak 2014 15:31

  Selamünaleyküm Değerli Site Sakinleri

Yeni yılımız ve yeni yayın dönemimiz her hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.Bir süre önce bir karar almış ve Ramazan bayramından sonra da köyümüz sitesinin yayınını durdurmuştuk.Durdurma gerekçelerini sıralamış ve de kapatmıştık.Gel gör ki "Sen nasıl kapatırsın" dercesine bize şikayetler,ricalar ve de köyümüzün site mecburiyetinin gerekliliği gibi zorunlu müdahaleler,çok arzu ve istekler karşısında yine sizlerle buluştuk.

Bu hususta yazı,resim,video,haber ve gereken dökümanlarla yardımcı olacakları sözünü almış bulunmaktayım.Ben de siz değerli site sakinlerimizin bu isteklerini kıramadık ve yola devam dedik.İnşallah bu sefer daha verimli olmak ümidiyle sizlerleyiz.

Karınca kararınca mantığı ile köyümüze hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah.Şu hususun göz önünde bulundurulmasını sizlerden önemle rica ediyorum.Bu site günlük olarak hizmet veren, günbe gün güncellenen,reklam ve satış işleri gören bir yapısı yoktur.Bu site gezenlere köyümüzü tanıtan bir özelliğe sahiptir.Bu tanıtımın yanında çok önemli olan güncel haberleriyle sizlere ulaşmış olacaktır video veya sesli görüntülerle.

Bu amaçla yeniden sizlerle birlikte olmanın heyacan ve mutluluğuyla bir beraberliği daha sürdüreceğiz.

Hepinize, hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını yüce Allah'tan temenni dileği ile hayırlı olsun diyorum... 

Selam,sevgi, saygı ve hürmetlerimle sizleri Allah'a emanet ediyorum. 

 Ekrem  Eroğlu

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 10 Mart 2014 20:36
 
Av ve Avcılar PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Salı, 21 Nisan 2015 15:05
 
Allah resûlu, "İki kişi de olsanız, yola çıkarken bir başkan seçiniz" demekle en küçük birimde dahi olsanız bir idareci seçmelisiniz diye insanları uyarmıştır. Müslim, gayrimüslim veya pagan toplumlarında bile olsa insanlar idarecilerini seçmektedirler. Bırakınız insanoğlunu da, çevremizdeki tüm canlılar bile bir başkan etrafında toplanmış olduğunu her hepimiz görüyoruz. "Bir baş olsun da, isterse taş olsun" diyen atalarımız konunun önemini ne güzel izah etmişlerdir. Bizler biliriz ki; en küçük birim olan çekirdek aileden başlayarak tüm kurum, kuruluş devlet ve imparatorlukların birer başkanları olmuştur ve de olmaya devam edecektir. Şaşmaz ve değişmez bu kural Allah'ın, bir sünnetullahıdır. Her ne şekilde olursa olsun peygamberler hariç, başkanları yine kendi toplumunun fertleri seçer.
Son Güncelleme: Çarşamba, 22 Nisan 2015 15:32
 
Yeniden Merhaba!.. PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı   
Salı, 31 Aralık 2013 23:06
Bildiğiniz gibi 2006 yılında sizlerin hizmetine sunulan sitemizi geçtiğimiz aylarda üzülerek kapatma kararı almıştık. Ancak siz değerli hemşerilerimizden gelen istekler üzerine tekrar hizmete açma gereği duyduk. 2014 yılına girerken hepinize yeniden merhaba diyor, 2014 yılının hayırlı olmasını diliyoruz.
Son Güncelleme: Salı, 31 Aralık 2013 23:24
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 > 9

KULLANICI GİRİŞİKİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 9 konuk çevrimiçi

İSTATİSTİKLER

Üyeler : 120
İçerik : 210
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 214557
Template Design ah-68 | Copyright © 2014 by selamli.com | Yönetici