Selamlı Köyü web sitesi
Yamaçtaki Albayrak Niye? PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Cumartesi, 11 Temmuz 2015 09:51

 Yamaçtaki Albayrak Niye?

Kavimlerin ve toplumların belleklerine kazıdıkları unutulmaz yaşantının sunduğu gelenek ve töreleri vardır. Doğru ya da yanlış ama ondan asla ödün vermemeye özen gösterirler. Bu davranışlar hele de küçük bir topluluktaysa ne pahasına olursa olsun cinsindendir… O, olmazsa olmazlarıdır.

Kirpinin yavrusuna “pamuğum” dediği misali, küçük ve 

Son Güncelleme: Cumartesi, 11 Temmuz 2015 10:07
 
Sahi Ramazan Geldi Mi? PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Cumartesi, 04 Temmuz 2015 13:11
Sahi Ramazan Geldi Mi?
 
Kişiyi sevindiren bir müjde, aileyi mutlu eden bir olay, kitle ve toplumları kuşatan olağanüstü durumlar bu insanları hep birlikte sevinç ve mutluluğa boğar. Kimseler bunun dışında kalamazlar. Kişileri etkileyen bu etkenler herkeste bir heyecan uyandırır, o atmosferi birlikte yaşatır…
 
Mübarek Ramazan ayı yarıyı geçti. Bereketi sofraları ve 
Son Güncelleme: Cumartesi, 04 Temmuz 2015 13:26
 
Seçim mi, Geçim mi? PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Pazar, 10 Mayıs 2015 15:48
 

Koyunu yakalayan kasap iştahla "bundan şu kadar et hesabı yaparken" tuzağa düşmüş koyun da "bundan nasıl kurtulurum" diyerek can hesabı yapmaktadır. İşte bundan dolayıdır ki atalarımız, "Koyun can derdinde, kasap et derdinde" denilen o güzelim sözü tâ o zaman söylemişler ki şimdilerde yaşayan bizler için.                                                                                      

Evet şu an aynı bu anlamı taşıyan bir ortam içindeyiz. Vekil adayları seçim derdinde olurken, vatandaş da geçim derdindedir. Burada tuzu kuru, unu kuru olanlar bu söylenenlerin dışındadırlar. Bu kesimler için tuzları ve unları her gün ve her yıl kuru olmaktadır... Geçen pazarda ilerlemiş yaşına rağmen, yanında ilkokul çocuğu torunu olan bir ninemize gadımana(madımak) almak için yanaştığımda kısa bir söyleşide bulunmuştum. Yakından büyük bir bir curcunayla geçen seçim konvoyu için;  
                                                                                             
-Aman şu düğüncüler de pazarda da buldu milleti, git evinde yap yapacağını demesiyle,
Son Güncelleme: Pazartesi, 11 Mayıs 2015 18:20
 
Bedel Ödemek PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Cumartesi, 27 Haziran 2015 10:56

Bedel Ödemek

İnsanoğlu kendine verilen hayat çizgisi üzerinde menzile varabilmek için yoğun bir uğraşı içerisindedir. Her ferdin kendine göre işi, mesleği, amacı, hayali, davası ve değişik varlıklar için de sevgi ve sevdaları vardır.

Hangi konum veya hangi sevdayı taşırsa taşısın, eğer ona ulaşmak istiyorsa ona karşı bir çabası olur. Gaye ise; ona ulaşmaktır. En küçük birim aileden, en büyük topluluk olan imparatorluklara kadar bu böyledir.

İşte o zaman kişi başarır ve de zafere ulaşır. Hedeflenen hedeflere, öyle hayalle, boş konuşmalar ve kuru kuruya kuruntularla varılamaz, bunun için

Son Güncelleme: Cumartesi, 27 Haziran 2015 11:08
 
Lider Olmak, Büyük Olmak PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Salı, 14 Nisan 2015 08:33
  
 
Hz. Adem'in yaratılışından kıyametin bitişine dek sürecek olan bir hayat verilmiştir tüm canlılara. Her canlı kümesinin büyükleri küçükleri olduğu gibi, değişemez temel kural olan bir de liderleri olmuştur. Büyükler, her daim büyüklüğünün gereği olan, doğruları yeğleyerek toplumu mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesine yardımcı olmuşlardır.  
 
Liderler ise; bulunduğu familya veya toplumları hak, doğruluk, adalet ve her türlü haksızlıkların yaşanmasına fırsat vermeden düzenli bir şekilde hep ileriye sürükleyen sezgisi güçlü insanlar olarak tarih sahnesinde yerini almış olanlardır.
Hangi kavmin, hangi toplumun büyükleri ve liderleri üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirmişlerse; orada birlik, dirlik, düzen ve huzur olmuş. Gayrısı ise, felakete duçar olmuştur ne yazık ki.   Yakın çevremize ve diğer canlılara bakınca da bunu çok net olarak görürüz. Farkında olmayanlar ise; iyi bakarlarsa iyi de göreceklerdir...  
Son Güncelleme: Çarşamba, 22 Nisan 2015 15:34
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 > 10

KULLANICI GİRİŞİKİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 19 konuk çevrimiçi

İSTATİSTİKLER

Üyeler : 120
İçerik : 214
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 231441
Template Design ah-68 | Copyright © 2014 by selamli.com | Yönetici