Coğrafi Konumumuz PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Pazartesi, 05 Kasım 2007 07:36

Köyümüz , Karagüney dağlarının güneyinde,Koçubaba dağlarının da batısında yerini almıştır.Çevremizdeki Dinek dağından sonra ikinci yüksekliğe sahiptir. Köyümüz bir yayla köyüdür.  Yer yer düz ve çoğunluk dalgalı bir yapıya sahiptir. Sert bir toprak yapısı vardır. Aynı zamanda bir orman köyü olan Selamlı,arazilerinin 1/3 i enerji ormanı olan meşeliklerle kaplıdır.Geçimi tarıma ve hayvancılığa dayanan köyün kullanılan arazileri-nin çoğunluğu gençtir. Bundan dolayıdırki; verim çevrelere göre iyidir.


Dağlık ve ormanlık oluşundan dolayı iklim oldukça serttir. Çiftçilerimiz buna göre tecrübe edinerek uygun bitki tohumları ekerler.Yazları kurak ve serin sayılabilen bir yapıda olduğundan dolayı, yazın yaşaması adeta aranır.Suyun azlığından olacaktırki meyve ve sebze çok azdır.


Hayvancılığa uygun bir araziye sahipken bu fırsat kullanılamaz.Köylülerimiz daha kolay olan buğday tarımıyla meşgüldürler.Selamlı mera ve bozkırları şimdilerde kavuşacağı hayvanlarını beklemektedirler.


Köyümüzün sınırları içerisinde akarsu ve göl bulunmadığından suları yetersizdir. 

Köyümüzün uydu görüntülerini aşağıdaki Google Maps uygulaması ile görebilirsiniz.

Not: Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının Google'a ait bazı IP adreslerine uyguladığı engellemelerden dolayı Google Maps hizmeti zaman zaman kesilmektedir. Bu nedenle uydu görüntülerini görebilmek için buraya tıklayıp ilgili konuya göz atabilirsiniz.

Son Güncelleme: Perşembe, 26 Ağustos 2010 11:59
 

Yorumlar  

 
+3 #1 User 2010-08-27 02:21
Bilgilerin yanı sıra uydu görüntülerinin bulunması çok iyi olmuş...
 

Sadece üyeler yorum yazabilir. Yorum yazabilmek için giriş yapın ya da kayıt olun.

KULLANICI GİRİŞİKİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 54 konuk çevrimiçi

İSTATİSTİKLER

Üyeler : 295
İçerik : 334
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 502733
Template Design ah-68 | Copyright © 2019 by selamli.com | Yönetici