Muhanet Mal Sahibi Yaparmış PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Cuma, 09 Şubat 2018 13:00

 

                         Muhanet Mal Sahibi Yaparmış…

İnsanoğlu sosyal bir varlık olduğu için topluluklar halinde yaşaması da kaçınılmazdır. Yaşamın gereği birbirleriyle iletişimi ve yardımlaşmaları hayatın parçalarındandır adeta.

Kişi, aile ve komşuluklarda bu yardımlaşmalar daha sıklıkla yaşanır. Bu durum sadece bu kesimlerde değil, sınırlı olsa da uluslararasında da böyledir. Kısaca insanlar arası ilişkiler karşılıklı dayanışmaya bağlıdır. Bu ilişkiler olumlu olurken bazen de olumsuzlukla sonuçlanabilir.

Hayatın akışı içinde insanlar, işlerini yaparken kendilerinde olmayan bir malzemeyi tabiî ki en yakını veya sevdiği birinden isteyecektir. Bu istek, olumsuz karşılanınca isteyen kırılır ve de kızgınlığın sonucu hoş olmayan düşünceler ve sözlere düçar olabilir. Kızgınlık ve kırgınlığın sonucu kişiler çare aramaktan geri durmazlar. Sonunda “Arayan ya Mevlasını, ya belâsını bulur“ sözünün işaret ettiği gibi bir şey bulunmuş olur. O da istenipte verilmeyen o eşyanın alınmasıdır. Muhanetlik yapan mal sahibi, karşısındaki isteyen her kim ise, onu mal sahibi yapar. Bu sözde olduğu gibi olay gerçekleşmiş olur. Hemen hemen her hepimizin yaşadığı bu bir gerçek vakıalardandır.

Yıl 1974 Kıbrıs barış harekatı yapılır. ABD bize silah ambargosu uygulayarak Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaktır maksadı. Yönetim her ne çareler varsa, onlara başvurduysa da olumlu sonuç alamaz. İdareciler, TSK lar, gönüllü iş adamları, STK lar, sendikalar bazı kurum ve kuruluşlar, halkımızın da desteği ile yeni bir sanayi şirketi kurulur, adı Aselsan/Roketsan diye.

O kara günde, kıt imkanlara sahip bu millet devletiyle bir olup, parası milletten çalışma ve projesi yerli mühendislerimizden olmak üzere, daha hiçbir devletin yapmadığı su bombaları, makineli tüfekler, uçak ve helikopterden atılabilen irili ufaklı bombalar ve her türlü mermi imal ederek dünyayı şaşkına çevirir. Kısa bir zamanda bunları yaparken, ikinci çıkarma harekatıyla Kıbrıs’ın önemli merkezlerini topraklarına katar. Dünya ve birleşmiş milletler afallar bu duruma.

ABD ve batı dünyası, ne iyi etmişte bizlere ambargo koyarak bu milleti yerli ve milli projelere sevk etmiştir. İşte o günden beri gelişmesini sürdüren bu milli kurumlar bünyelerine yeni yeni kurumlar ekleyerek son on beş yıl içerisinde daha büyük bir atağa geçmiş bulunmaktadır. İyiki de muhanetlik yaparak bizlerin uyanmasını ve kendimize dönmemizi sağlamışlardır. Batılılar, bu muhanetliklerinden/bu iyiliklerinden dolayı teşekkür etmeyi hak ediyorlar ama, bizler yine de bu kıçı kirlilere böyle bir teşekkürü yapmayacağız…

Zalime, kan dökücü vampirlere, insan görünümlü şeytanlara, hain, bozguncu, emperyalist, vahşi bu sırtlanlara teşekkür etmek, onlara ödül ve madalya sayılır. Bu densizliği yapacak bir millet değiliz.

Askeri alandaki çok önemli kurumlarımız içinde bulunan dışa bağımlı mikropların temizlenmesinden sonra özüne dönmede büyük adımlar atılsa da %100 lük bir noktalara ulaşamadığı kanısı mevcuttur. Şu an dünyanın gıpta ettiği nice yeni ve daha gelişmişlik örneği sergilenen savunma sanayi projelerini gerçekleştirmesi ve hayata geçirmesi ordumuza güç, devlete saygınlık, milletimize umut ve gurur vermektedir.

Şu son Afrin harekatında kullanılan silahların %70 yerli ve milli yapım olması, ABD ve AB yi bile şaşkına çevirmiştir. Yani biz Türk milleti ister isek yapamadığımız hiçbir şey kalmayacağını Dünya’ya göstermiş olduk bu çıkışlarımızla.

Batı yamyamları beklesin, bu necip millet daha ne silahlar yapacak ve onları da Dünya’daki güçsüz mazlum halkların kurtuluşu için  kullanacaktır.

Yeter ki; bizler birlik olalım, dirlik olalım ve de dik duran reislere güvenelim. O zaman Allah’ın izniyle bileğimizi bükecek yiğit bekleriz…   

 

Sadece üyeler yorum yazabilir. Yorum yazabilmek için giriş yapın ya da kayıt olun.

KULLANICI GİRİŞİKİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 58 konuk çevrimiçi

İSTATİSTİKLER

Üyeler : 262
İçerik : 312
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 474675
Template Design ah-68 | Copyright © 2014 by selamli.com | Yönetici