Bu Millet İdam İstiyor PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Cuma, 23 Şubat 2018 06:41

 

                          Bu Millet İdam İstiyor

Dünyada en küçük muz cumhuriyetlerinden tutun da, en büyük imparatorluklara varana dek, kendilerine has anayasaları ve kanunları vardır. Bu kanunlarla hakim oldukları toplumlarını, sevk ve idare etme çabası içinde muktedir olurlar. Böylece huzur ve güveni temin etme gururunu hakkıyla taşırlar.

Bir ülkede halkın huzur ve güveni adaletin uygulanırlılığı ve ülkenin güç odakları arası hiyerarşik konumları gözetilmeksizin yerine getirilmesinden geçecektir. Denmemiş mi ki? “Adalet, mülkün temelidir” diye… Ulusların huzur ve güvenleri adalet şemsiyesinin gölgesi altında olacağı muhakkaktır.

İslam toplumları peygamberimizden sonra adaletten örnek verilecekse hep Hz. Ömer’i göstermeleri hiç te boşuna değildir. Burada şu açıklamayı da yapmakta fayda vardır. Diğer halifeler haşa adaletsizler miydi? Gibi bir soru akıllarımızı yanıltmasın. Elbette onlarda adaleti tesis eden ve uygulayan güzide şahsiyetlerdi… Hz. Ömer’in daha çok örnek gösterilmesindeki ana sebep; suçluların cezalandırılmasında diyetten çok bizzat suç işleyenin kendisine ödettirilmesi olduğu ve sertliğini de katması öne çıkartan sebepler olarak bilinmektedir.

Yaşadığımız günümüz toplumunda ise elbette çeşitli suçlar işlenmektedir. Failler de ceza hukukumuza göre cezalandırılıyor. İşlenen öyle suçlar var ki; karşılığı ancak ölümle neticelenebilecek cinstendir. Yani, suçlu suçun karşılığında ölümü hakketmesiyle karşıda bulunan mağdurların vicdanları ancak mutmain olabilmektedir. Bu suçlardan birisi ve belki de en başta geleni masum çocuklarımıza yapılan veya yapılacak olan, insanlığın yüzkarası tecavüz suçlarıdır.

Doğu toplumlarının hepsinde, Afrika ve güney Amerika ülkelerinde bu suçun karşılığı ölümdür. Sadece Avrupa ülkelerinde müebbet ceza ile yaşamalarına müsaade edilir. Bizim ceza hukukumuz da Avrupa’dan alınma olduğu veya ona ayarlı olduğundan bizde de ölüm cezaları uygulanmamaktadır.

Toplumun siyasileri (duyarlı olanları müstesna), batı hayranları, batı uşakları, dönmeler veya kanı bozuklar hariç, gerisi yediden yetmişe hepsi bu suçu işleyen azgın azman yaratıklara ölüm cezası verilmesinde hem fikirdirler. Bunun uygulanması için de kanun değişikliği yapılmasını bekliyorlar.

Hani hepimiz milli ve yerlilikten bahsediyor ve de öyle olmasını canı gönülden istiyoruz ya… Bunun karşılık bulmasını görmek en tabii hakkımız olduğu kanısındayız. Millilik; öyle lafla olmayan, kağıtlarda kalmayan, milli iradenin tecelli etmesiyle olacak bir olgudur.

Halkın %90 ı idamın gelmesi diyorsa, buna cevap ta TBMM sinden halkın beklentilerini karşılayan, vicdanları rahatlatan ve yerli bir ceza sistemiyle cevap verilmesi olmalıdır… İşte o zaman yerli ve millilikten bahsedebiliriz. Avrupa’nın köhne zihniyeti ve çürümüş aklına ihtiyacı yoktur bu milletin. Onların kanunlarına ve kriterlerine göre deniyorsa, o zaman yerliden ve millilikten de bahsedilmesin lütfen… 

Bu meclisten politikacıların menfaatına olan bir kanunun birkaç günde çıktığına şahit olmuştur bu millet. Öyleyse, bu insanımsı azmanların ölümleri içinde kısa günde kanunların çıkartılacağını bekliyor halkımız. Buna yanaşılmazsa halkın Osmanlı tokatına sahip olduğu bilinmelidir. Hiçbir suç karşılıksız kalmaz çün ki…

Analar ağlamasın, yavrularımız heba edilmesin, yuvalar yıkılıp vicdanlar kanamasın, bu vebal altında dolaşılmasın deniyorsa ki; öyle de deniyor, öyleyse sorumluluk taşıyan makamlar, kurumlar ve kişiler harekete geçmek durumundadırlar.

Gereğini yapmayanlar bilmelidir ki; o zaman suçluların korunmasına, daha nice yavruların vahşice yok olmalarına, bu suçları yapan insan görünümlü hınzırların çoğalmalarına, insanların vicdanlarının kararmasına yol açacağına, toplumsal ahlaksızlığın yaygınlaşacağına ve manevi bir uçuruma gidileceğinin sebeplerinin de kendileri olacağını bilmelidirler. Çare bulmak için, illa da bu suç faillerinin kapılarımıza dayanmasını mı bekleyeceğiz?..  

Yarın huzuru mahşerde bu çocuklara hangi suçtan diye sorlulacağını, ta ki ucunun bizlere dahi dayanacağını kimse göz ardı etmemelidir.

 

Sadece üyeler yorum yazabilir. Yorum yazabilmek için giriş yapın ya da kayıt olun.

KULLANICI GİRİŞİKİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 53 konuk çevrimiçi

İSTATİSTİKLER

Üyeler : 262
İçerik : 312
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 474671
Template Design ah-68 | Copyright © 2014 by selamli.com | Yönetici