Bu Nasıl Mücadele? PDF Yazdır e-Posta
EKREM EROĞLU tarafından yazıldı   
Cuma, 20 Nisan 2018 08:32

  

                           Bu nasıl Mücadele?

Her ülkenin kendine göre her hususta şartları ayrı olduğu gibi, yapacakları işleri de ayrı ayrıdır. Ülkemiz 15 Temmuzda büyük bir darbe sıkıntısı geçirmiş, almış olduğu tedbirlerle çok şükür kendi açısından ve halk açısında olumlu bir netice de almıştır. Fetö hain alçak terör örgütü hedefine ulaşmadan bertaraf edilmiştir.

PKK, PYD, DEAŞ, DHKPC, HDP terör örgütleriyle uğraşmamız yetmez gibi bir de Fetö terör örgütünü başımıza bela ettiler içteki ve dıştaki düşmanlar. Seküler düzeyde bizim yok olmamızı isteyen pek çoook ülkeler, devletler, hükümetler, terör örgütleri, vakıflar ve çeşitli  düşünce  kuruluşları bulunmaktadır. Bunlar top yekûn üzerimizde bir karabulut gibi dolaşmaktalar

Elbette ki Allah gibi bir sahibi olduğu, Türk milleti gibi de muhafazakarı vardır. Bir hükümeti olduğu gibi, güçlü bir ordu, başarılı bir emniyet teşkilatı ve iyi eğitimli bir de haber alma istihbari örgütleri bulunmaktadır bu ülkenin. 

Hükümet içte ve dışta bulunan bu örgütlerle gerektiği kadar etkin bir şekilde mücadelesini sürdürmektedir. En azından halk bunu böyle görüp böyle algılıyor. İktidar ise; kanunlar, yönetmelikler, kararnameler, adli, askeri ve kolluk kuvvetleriyle bu örgütlerin üzerine gidiyor. Hal böyle olunca da halkımız tarafından taktir edilen, güven veren ve benimsenen adımlar benimseniyor.

Fetö terör örgütü, elli yıldan beri her alanda ahtapotun kolları gibi devlet ve özel teşebbüslerin en ince damarlarına kadar sızmış olmakla, haliyle işlerin seyrini ve mücadele yöntemlerini oldukça   güçleştirmiş olmaktadır. Tabiî ki bu durumda, bundan kısa sürede sonuç alınamayacağı bilinmektedir. İşin çok karışık, çok girift oluşu sebebiyle, yandaşlarının kurumlar içinde olanını olmayanını ayırt  etme zorluğu da ortadadır.

Hal böyle olunca mücadele uzun sürüyor ve kısa zamanda da netice alınamıyor. Alınamaması bir tarafa, suçluların ve yakınlarının laübali davranışları, söz ve hareketleriyle yargıyı, avukatları, basını, kolluk kuvvetlerini, şehit yakını ve gazileri alay etmeleri, rencideye varan dalga geçişleri, gözle linç etme bakışları, daha neler neler dedirten saldırılar bardağı taşıran damlalar durumuna dönüşmüştür.

Devlet kurumlarındaki bazı memurların hoyratça davranış, hareket ve sözleri… Bürokrasideki keşmekeşlik türünden olan bazı nahoş görüntü ve uygulamalar… Cumhurbaşkanı haricindeki bazı yetkili başkan, bakan, üst düzey genel müdür ve yetkililer, partili etkin kişiler ve milletvekilleri sıfatını taşıyanların beyanat veya konuşmaları.  Bu ve buna benzer durumlar halkı tedirgin etmektedir.

Selçuklu da biraz ama Osmanlı da çok daha etkin, ağır, günlerce süren, savaş niteliğinde olan nice isyan ve ayaklanmaların olduğu tarih sayfalarında yer almaktadır. Bu kadar ciddi ve çok ağır olan ayaklanmaları bastıran Osmanlı etkin tedbirler almak suretiyle de suçluları bulmuş ve hemen cezalarını da vermiştir. Dar ağaçlarında sallanan, boyunlara kılıçların indiğini gören insanlar bir daha ayağa kalkamamışlardır.

Avrupa’ya ayak uyduran, onun kanunlarına bağlı kalan kararlar, milletimiz için ne kadar zararlı ve ne de aşağılayıcıdır. Kendi milletinin refağı ve geleceği için adımların neden atılmadığı, halkımız tarafından defalarca sorgulanmasına rağmen, hiçbir siyasetçi bu konularla ilgilenmemektedirler. Bir kez kendimize gelip, kendimize bi dönmüş olsak ortaya çok güzel manzaralar çıkacağı malumdur.

Bir yandan mücadele diyeceksin, mücadele edeceksin ve böyle davranışlara kayıtsız olarak seyirci kalacaksın? O zaman halk, sorgular ve sorgulamakta da haklıdır. Neler oluyor beyler? Ne bu hal diye? Ve sorular birbirini takip ederek işin samimi boyutuna odaklanırlar…

O zaman da bu millet mecburiyetten, “Ya devlet başa, ya kuzgun leşe” dercesine, acizane yetkililere uyarı görevinde bulunmuş oluyor.

 Önce kendileri, sonra milletin lehine soruluyor bu sorular Halk daha ne desin ki?

 

Sadece üyeler yorum yazabilir. Yorum yazabilmek için giriş yapın ya da kayıt olun.

KULLANICI GİRİŞİKİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 58 konuk çevrimiçi

İSTATİSTİKLER

Üyeler : 273
İçerik : 324
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 486952
Template Design ah-68 | Copyright © 2014 by selamli.com | Yönetici