Yerli Otomobil(!)

Ocak 4, 2020

                       

“Bir şeyin gerçek olmasından daha önemlisi, o şeyin gerçek olarak algılanmasını sağlayın”.-ABD nin eski dış işleri bakanı Yahudi Henri Kıssinger- İşte bu sözle;“Usame Bin Ladin Afganistan’ı ele geçirmek üzere… Saddam’ın elinde kimyasal silahlar var…Suriye’ye demokrasi gelmeli… ABD deki ikiz kuleleri Müslüman El Kaide üyeleri yıkmıştır”… diyen ABD nin yetkili ağızları gerçek böyle olmadığı halde, böyledir yalanını tüm dünyaya sürekli pompalayarak bir algı  operasyonuna tabi tuttular. Bu aldatmayı olaylardan önce devamlı gündemde tutuyorlardı. Bu yalanlarla tüm dünyayı gerçekmiş gibi inandırmışlar. Sonunda harekete geçip milyonlarca masum ve mazlum Müslümanların kanını dökerek oralardaki değerli olan ne varsa gasbetmiştiler… İlerleyen daha sonraki yıllarda bunların böyle olmadığını bizzat kendileri saklamaksızın söylüyorlardı… Olan olmuş, ülkeler harap olmuş, öz kaynaklar talan edilmiş, milyonlarca yetim ve bir o kadarda sakat geride kalmıştı. 

            Şimdi aynen burada olduğu gibi bir algı operasyonu yapılarak halkımız böyle bir gaflete düşürüldü. “İşte yerli otomobilimiz, fabrikası 2021 de kurulacak, 2022 de de yollarda olacak” diye söylemler, boy boy gösteriler, nutuklar, övgüler gırla gitti ve daha da gidiyor.

            Yıl 2011 den itibaren yerli ve milli arabadan söz edilerek bunun mutlaka yapılacağını, plan ve proje çalışmalarına başlandığını halkımıza duyuruluyordu. 2015 yılı içerisinde dönemin teknoloji bakanı Fikri Işık  işte ilk yerli otomobilimiz diyerek büyük bir törenle kamuflajlı arabaları tanıtıyor, 2017 nin sonunda ve artık 2018 de yollarımızda altınızda olacak müjdesini veriyordu.  

            2019 un şu günlerinde yine, yeniden görkemli bir gösterimle yerli arabaların tanıtımları yapılıyor, 2021 de fabrikası 2022 de de kendisi yapılarak aynı senede yollarda boy gösterecek deniliyordu.

            Hepsi güzel, hepsi sevindiriciydi. Gel gör ki; yerli sunulan prototipleri bile siparişle İtalyanlara yaptırılıp getirtilmişti. Herhalde dünyada fabrikası olmadan ilk araba yapan ülke olarak tarihe geçen ülke olmaya namzetiz…

            Ülkemiz için her kim veya kimler olursa olsun, millet menfaatına bir şey yapıyorlarsa taktir eder tepemizde taşırız.

Ama bu millet aldatılmayı hak etmiyor. Feto olayın da da aldanmıştık, sonuç ortada… Halkımızın bunca paraları ve hayalleri çöpe gitmemesi hepimizin dileğidir.